Merak Ettikleriniz

SIKÇA SORULAN SORULAR

MERAK ETTİKLERİNİZ

Ürünlerinizde Natamisin maddesi var mı?
Ürünlerimiz; doğal ve güvenilir olup, zararlı katkı maddesi olan natamisin içermemektedir
Ürünlerinizde süt tozu kullanılıyor mu?
Ürünlerimizi süt tozu ile değil, %100 süt kullanarak üretiyoruz.
Peynir üretiminde hangi bölgenin sütünü kullanıyorsunuz?
Hastalıklardan arındırılmış olmasıyla ün salan Trakya/Türkiye bölgesinin en iyi sütlerini kullanarak ürünlerimizi üretiyoruz.
Hangi ülkelere peynir-zeytin ihraç ediyorsunuz?
Lübnan, Irak, Azerbaycan, Libya, Hong Kong, Kıbrıs, İsrail, Filistin, Özbekistan, Türkmenistan, Suudi Arabistan, Amerika, Ürdün, Fas, Almanya, Japonya başta olmak üzere 30’dan fazla ülkeye lezzetlerimizi ulaştırıyoruz.
Ürünlerinizin helal gıda sertifikası var mı?
Tüm peynir çeşitlerimizin helal gıda sertifikası bulunmaktadır.
Peynir ürünlerinde bombaj oluşmaktadır. Sebebi nedir?
Peynir ürünlerinde bombaj olmasının sebebi soğuk zincirin bir yerde mutlaka bozulmasıdır. Tüketici, ürünü aldığı yerde rafı kontrol etmelidir. +4 – +5 derecede saklanan ürünün raf ömrü 100 gün iken, +15 derecede saklanan ürünün ömrü 10 güne kadar düşer. Ürün sıcakta kaldığı süre içinde maya oluşumu başlar ve gaz oluşur. Bu da ürünün şişmesine yani bombaja sebep olur.
Ürünlerinizin tadında acıma var. Bunun sebebi nedir?
Bu sorunun sebebi de raf sıcaklığının yüksek olmasıdır. Markette dolapların sıcaklık göstergelerinin +4 dereceyi göstermesi ürün sıcaklığının da +4 derece olduğu anlamına gelmez. Ürün sıcağa maruz kaldıkça olgunlaşması hızlanır ve acımaya sebebiyet verir.
Küf oluşmasının nedeni nedir?
Ürünün oksijene maruz kalması sonucu küflenme başlar. Bunun genel nedeni ise ambalajın bir şekilde deforme olmasıdır. Vakumlu ambalajda vakum kaçakları, sert ambalajlarda ise ambalajın kırılması ve kırılan yerden ürünün oksijen alması sonucunda küflenme oluşur.
Soğuk zincir nedir?
Soğuk zincir, sıcaklık ile doğru orantılı olarak bozulan ürünlerin ham madde aşamasından sofraya gelene kadarki aşamada uygun sıcaklık değeri ile alınması, üretilmesi, taşınması saklanmasını ifade eder. Tüm bu parçalar bütün olarak soğuk zinciri oluşturur. Örneğin; ham madde aşamasındaki süt, sağıldıktan hemen sonra +4 derece tanklara alınır. Bu tanklar +4 derecelik özel araçlarla fabrikaya taşınır. Üretim aşamasından sonra +4 derecelik depolarda saklanır. +4 derecelik araçlarla marketlere sevk edilir. Ürün, +4 derecelik raflarda satışa sunulur. Tüketici aldığı ürünü +4 derece buzdolabında saklar. Bu aşamalardan herhangi birinde ürün, +4 / +5 derece üzerinde sıcaklığa maruz kalırsa bozulma, şişme, acıma sorunları başlamış olur.
Peynir ve zeytin fabrikalarınız nerelerdedir?
Peynir fabrikamız Türkiye’de bulunan Tekirdağ Malkara’da, Aydın Buharkent’te ve zeytin fabrikamız ise Manisa Akhisar’dadır.

İLETİŞİME GEÇİN


Katalog